Gdzie kupić zaproszenia ślubne? Jak wybrać idealne zaproszenie na ślub?

Gdzie kupić zaproszenia ślubne? Jak wybrać idealne zaproszenie na ślub?

Dzień ślubu zbliża się wielkimi krokami. Nikt nawet nie przypuszczał, że czas będzie płynął tak szybko. W końcu nadchodzi ten moment, w którym para młoda powinna poświęcić czas na zapraszanie swoich gości weselnych. Bez czego nie mogą się przy tym obejść? Oczywiście – bez zaproszeń ślubnych. Jak wybrać perfekcyjne zaproszenia? Komu zlecić ich przygotowanie? Poniżej znajdziecie kilka ważnych podpowiedzi.

Gdzie zamówić zaproszenia ślubne?

Tak naprawdę pary młode mają dwie podstawowe możliwości poszukiwań zaproszeń na ślub. Są: to sklep stacjonarny i sklep internetowy.

Sklep stacjonarny

Największym plusem zamawiania papeterii ślubnej w sklepie stacjonarnym jest to, że możemy ją zobaczyć na żywo, dotknąć i porównać kolory. Tego z pewnością nie daje nam oglądanie zaproszeń na ekranie komputera. Musimy się jednak liczyć z tym, że wizyta w sklepie ma również swoje minusy i ograniczenia.

Wizyty w sklepie stacjonarnym zazwyczaj nie powtarzamy. Która z par młodych ma czas na spędzenie kilkunastu godzin jeżdżąc od salonu do salonu? Zatem spośród wielu obejrzanych wzorów musimy od razu wybrać ten jedyny. Dostępnych próbek zaproszeń są zazwyczaj setki, co powoduje, że można dostać oczopląsu i po 30 minutach już nie wiedzieć, po co w ogóle do sklepu się przyszło.

Salony z zaproszeniami są otwarte dla klientów w konkretnych godzinach. Dla zabieganych par młodych dostosowanie się do tych godzin może być bardzo trudne. Jeśli nasz wybrany sklep jest czynny do 18:00, a my pracujemy do 17:00 na drugim końcu miasta, to dotarcie do salonu na czas będzie graniczyć z cudem. Pamiętajmy również, że taka wizyta nie trwa 15 minut, a raczej 1,5 – 2 godziny.

Wybierając sklep stacjonarny ograniczamy się również terytorialnie. Udajemy się tylko do tych salonów, które są w naszej okolicy. A co jeśli na drugim końcu Polski znajduje się sklep, który oferuje nasze wymarzone zaproszenie ślubne? Czy para młoda mieszkająca w Warszawie pojechałaby specjalnie do Gdańska, aby wybrać papeterię ślubną?

Sklep internetowy

Jeśli powyżej przywołane kwestie nie są Wam obce, dobrym rozwiązaniem będzie poszukanie zaproszeń ślubnych w specjalistycznych sklepach internetowych. Niektórzy z nas wciąż mają obawy przez wirtualnymi zakupami, jednak zupełnie niepotrzebnie. Jak wybrać rzetelny sklep i nie dać się oszukać?

1. wygląd strony internetowej – wizytówką każdego sklepu internetowego jest jego strona. Jeśli jest ona w Waszym guście, dopracowana w każdym szczególe, czym wzbudza Wasze zaufanie, istnieje duże prawdopodobieństwo, że tak samo będzie z zamówioną papeterią.

2. obsługa klienta – aby ją sprawdzić, wystarczy wysłać wiadomość nawet z najprostszym pytaniem, np. o koszty i czas dostawy. Jeśli kontakt z przedstawicielem firmy Was zadowolił i nie wzbudził podejrzeń, sklep może dostać od Was kolejnego plusa.

3. opinie o sklepie – opinie mogą pochodzić z różnych źródeł: portali społecznościowych, forów, czy tzw. poczty pantoflowej. Jeśli zauważycie, że firma ma bardzo wiele pozytywnych (i wiarygodnych!) opinii, z pewnością możecie jej powierzyć przygotowanie zaproszeń ślubnych.

Gdy zweryfikowaliśmy wybrany przez nas sklep, możemy zabrać się za poszukiwania papeterii.

Jakie są plusy poszukiwania zaproszeń w Internecie? Możecie to robić o dowolnej, dogodnej dla Was porze, na wygodnej kanapie, z kubkiem gorącej herbaty w ręku. Nie musicie wychodzić z domu, biegać po mieście i celować w godziny otwarcia sklepu.Jeśli obawiacie się, że dane zaproszenie może nie spełnić Waszych oczekiwań, nie martwcie się. Zawsze możecie poprosić o przesłanie próbek zaproszeń ślubnych, nawet kilku wzorów. Wtedy będziecie mieć już pewność, że kolor, czy rodzaj papieru są takie, o jakich marzyliście.

Jak wybrać najlepsze zaproszenia ślubne?

Zabierając się za wybór zaproszeń na ślub skupmy się na trzech kluczowych kwestiach:

– po pierwsze – kolory i motyw przewodni

– po drugie – rodzaj papieru i rozmiar zaproszenia

– po trzecie – przewidziany budżet.

Wybór motywów i kolorów zaproszeń jest bardzo szeroki. Dlatego też naszą pierwszą selekcją powinno być wybranie tej grupy papeterii, która odpowiada motywowi przewodniemu przyjęcia, np. zaproszenia ślubne boho, czy zaproszenia na ślub w stylu glamour.

Ile kosztują zaproszenia ślubne?

Ceny zaproszeń ślubnych są bardzo zróżnicowane. Na rynku dostępne są zarówno tanie zaproszenia ślubne, jak i te bardziej kosztowne.

Koszt zaproszeń ślubnych waha się od 1zł do nawet 20 czy 30 złotych za sztukę. Ostateczna cena będzie zależeć od rodzaju papieru, jakości druku, personalizacji i poziomu skomplikowania papeterii. Jeśli zależy nam na wielu dekoracjach, sznurkach, czy wstążkach, będziemy musieli przeznaczyć większą sumę na takie zaproszenia. Z drugiej strony, pamiętajmy, że te bardzo tanie zaproszenia ślubne, niekoniecznie będą szły w parze z jakością. Nawet jeśli mamy ograniczony budżet, wybierzmy zaproszenia z nieco wyższej półki cenowej 3 – 5 zł za sztukę. Nie zapominajmy, że zaproszenia na wesele są swego rodzaju wizytówką pary młodej.

Koszty ukryte

Przy zamawianiu zaproszeń, czy to w sklepie stacjonarnym, czy internetowym, warto zwrócić uwagę na tzw. koszty ukryte. Co to oznacza? Oznacza to, że na zaproszeniu widnieje cena 2,50 zł za sztukę, ale na dalszym etapie zamówienia trzeba jeszcze dopłacić za zmianę tekstu, kopertę, czy personalizację. Nagle, z 2,50 zł za sztukę, robi nam się 5,50 zł. Zanim ostatecznie złożymy zamówienie sprawdźmy czy końcowa cena pokrywa się z tą wcześniej nam obiecaną.

Możemy spotkać się również z sytuacją, gdzie zaproszenia zamówione w sklepie internetowym będą tańsze, niż ich odpowiedniki ze sklepu stacjonarnego. Dlaczego? Powód jest dość prosty – koszt utrzymania takiego sklepu. Prowadzenie sklepu internetowego wiąże się z mniejszymi kosztami, dlatego też przedsiębiorcy mogą zaoferować swoim klientom lepsze ceny.

Podstawową i najcenniejszą zaletą zamawiania zaproszeń na ślub przez Internet jest to, że możemy wybrać sklep z dowolnego miasta w Polsce. Nie ważne, czy nasza wymarzona papeteria jest dostępna w sklepie stacjonarnym w Waszym mieście. U nas kupicie zaproszenia ślubne bez wychodzenia z domu w Bydgoszczy, Białymstoku, Gdańsku, Gdyni, Katowicach, Kielcach, Lublinie, Olsztynie, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie, Wrocławiu, Zielonej Górze, Warszawie, Łodzi, Gdańsku, czy Krakowie. Zakupy przez Internet są bezpieczne i komfortowe, dlatego też nie wahajmy się z nich korzystać.

Zamknij
Add to cart