Jakie kwiaty wybrać do bukietu ślubnego?

Całoroczny kalendarz kwiatów weselnych

Jakie kwiaty wybrać do bukietu ślubnego? Kwiaty są obowiązkowym elementem dekoracyjnym każdego ślubu i wesela. Ciężko jest nam sobie wyobrazić, że w tak ważnym dniu miałoby ich zabraknąć. Dekoracja miejsca ceremonii, sali weselnej, samochodu ślubnego, czy bukiet panny młodej – ich podstawę zawsze stanowią żywe kwiaty. Wiele osób jednak przeraża fakt, że dekoracje kwiatowe to spory wydatek. Owszem, jeśli chcemy ich użyć w dużych ilościach, w towarzystwie bujnej zielonej roślinności, musimy również liczyć się z adekwatnymi kosztami. Jak możemy zatem zmniejszyć koszt dekoracji kwiatowych? Wybierając kwiaty sezonowe. Poniżej znajdziecie rozpiskę, jaki gatunek kwiatów sezonowych możecie wybrać na swój ślub, aby nie zrujnowały one Waszego weselnego portfela.

Wybieramy kwiaty na wesele:

Jakie kwiaty wybrać na ślub w kwietniu?

Jeśli zastanawiacie się, jakie kwiaty na wesele i do bukietu ślubnego możecie wykorzystać w kwietniu, to są to:

Eustema
Peonia
Frejza
Storczyk
Gerbera
Tulipany

Właśnie w tym miesiącu rozpoczyna się sezon na te kwiaty, więc będą one dostępne w dobrych cenach, a zdobycie ich nie będzie wiązało się ze składaniem specjalnych zamówień i przywożeniem ich z zagranicy.
Pięknymi kwiatami kwietniowymi, które sprawdzą się przy dekoracji sali weselnej i miejsca ceremonii są również mieczyki. Ten kwiat jest wysoki i bogaty, dzięki czemu wystarczy, że kilka sztuk włożymy do wysokiego wazonu, udekorujemy wstążką w odpowiednim kolorze i już mamy piękną dekorację ślubu i wesela. Barwę kwiatów bez problemu dopasujemy do motywu przewodniego. W podobnej aranżacji sprawdzi się również lewkonia i lwia paszcza.

Wesele w maju – jakie kwiaty wybrać?

Jak udekorować salę weselną w maju oraz jakie kwiaty wybrać do bukietu ślubnego? Wybór kwiatów sezonowych w tym miesiącu jest bardzo duży:

Astry
Hortensja
Goździk
Kalia
Hiacynt
Konwalia

W maju bukiet ślubny może zostać wykonany z wymarzonych przez wiele panien młodych piwonii. Piwonie to kwiaty, których zorganizowanie poza sezonem, wiąże się zawsze z wysokim kosztem.
Piwonie to nie jedyne piękne kwiaty sezonowe dostępne w maju. Jaki zjawiskowy kwiat możecie również wybrać do ślubnego bukietu? Hortensje! Bardzo dobrze nadaje się ona do tworzenia kompozycji, a przy tym wygląda niezwykle elegancko.
Jeżeli planujecie wesele w stylu boho lub rustykalnym, postawcie na konwalie. Są one symbolem nieśmiałości i delikatności. Nadadzą wszystkim dekoracjom lekkości oraz subtelności. Pamiętajcie jednak, że ten gatunek rośliny jest dostępny tylko w maju.
Jeśli natomiast chcecie zaskoczyć swoich gości dekoracją ślubu, wybierzcie kwiat czosnku. Tak, czosnku. Jest to piękny kwiat w kształcie kuli, złożony z malutkich kolorowych kwiatuszków. Możecie być pewni, że żadna z zaproszonych osób nie będzie spodziewała się takiej oprawy florystycznej na Waszym przyjęciu.

Pamiętajcie, że kwiaty sezonowe występują zazwyczaj przez kilka miesięcy. Jeśli marzą Wam się gerbery lub eustomy, to w maju i czerwcu również będą one dostępne. Jednak na takie kwiaty, jak tulipany, czy hiacynty, możecie liczyć tylko w konkretnych miesiącach w roku.

Wesele w czerwcu

Ślub w czerwcu to ogromne pole do popisu, jeśli zadajemy sobie pytanie: „Jak możemy udekorować salę weselną w czerwcu?” Do wyboru mamy:

Anturium
Mak
Słonecznik
Dalia
Orchidea
Lilia
róża

Dzięki dostępowi do tak różnych gatunków kwiatów, możemy zorganizować zarówno wesele w eleganckim, klasycznym stylu, jak i przyjęcie rustykalne.
Do dekoracji ślubu w stylu boho w czerwcu możemy wykorzystać słonecznik, mak, ale również kampanulę, inaczej nazywaną dzwonkiem. Bukiet ślubny złożony z takich kwiatów będzie idealnym dodatkiem dla każdej panny młodej w stylu boho. Jest delikatny i subtelny.
Orchidea, róża i lilia będą niezawodne podczas organizacji klasycznego przyjęcia weselnego.

Wesele w lipcu – sezonowe dekoracje kwiatowe

Do gatunków kwiatów, dostępnych w poprzednim miesiącu, dołączają:

Alstromeria
Cynia
Celozja
Jeżówka
Chryzantema
Ostróżka

Nie martwcie się, jeśli nazwy niektórych kwiatów wzbudzają w Was przerażenie, ponieważ nie zdawaliście sobie do tej pory sprawy, że takie gatunki w ogóle istnieją. Podczas wybierania kwiatów do dekoracji ślubu i sali weselnej warto poradzić się profesjonalistów. Florysta, po zapoznaniu się z Waszą koncepcją przyjęcia, pomoże Wam w doborze odpowiednich gatunków roślin, aby były zjawiskowe i jednocześnie przystępne cenowo.
Takie gatunki, jak celozja i alstromeria z pewnością sprawdzą się na klasycznych, eleganckich przyjęciach. Do uzupełnienia dekoracji możemy również użyć róż i dalii. Nie zapominajmy o wysokich, bogatych w kwiaty mieczykach, które w lipcu też są wciąż dostępne.

Ślub w sierpniu – jakie kwiaty na wesele?

Pod koniec lata do dyspozycji mamy:

Floks
Lawenda
Helikonia
Narcyz
Kosmos
Phalaenopsis

Pamiętajmy, że takie kwiaty, jak gipsówka, gerbery, róże, czy goździki, są dostępne przez kilka miesięcy w roku. Niezależnie od tego, czy organizujemy ślub w czerwcu, czy w sierpniu, możemy wykorzystać właśnie te gatunki kwiatów.
Jeśli jednak chcemy postawić na coś nowego, wybierzmy phalaenopsis, gatunek storczyka. Na co dzień ten kwiat kojarzy nam się raczej z rośliną doniczkową, jednak nic bardziej mylnego. Phalaenopsis bez problemu odnajdzie się zarówno w niskich, jak i wysokich kompozycjach dekoracyjnych. Będzie również piękną i elegancką bazą bukietu ślubnego dla panny młodej.

Wesele we wrześniu – nowe kwiaty sezonowe

Wrzesień – początek pięknej, złotej, polskiej jesieni. Jakie kwiaty do bukietu ślubnego wybrać we wrześniu? Do dekoracji sali weselnej we wrześniu możemy wykorzystać:

Akacja
Strelicja
Jaskier
Wrzos
Limonium

Czy wiecie, że jednym z gatunków kwiatów dostępnych tylko we wrześniu jest kapusta ozdobna? To piękny kwiat, w kolorach kremu, różu lub fioletu, w połączeniu z głębokim odcieniem zieleni. Kwiat kapusty ozdobnej swoim kształtem przypomina różę, co może nas zmylić. Jeśli jednak przyjrzymy mu się z bliska, okazuje się, że mamy do czynienia właśnie z kapustą. Niektóre panny młode z pewnością może przerażać fakt, że w ich wymarzonym bukiecie ślubnym znalazłaby się ozdobna kapusta. Jeśli jednak zobaczycie ten kwiat na żywo, nie będziecie mogły mu się oprzeć. Tego typu roślina to idealna dekoracja organizowanego we wrześniu wesela w stylu rustykalnym.

Niezależnie od tego, w jakim miesiącu organizujecie ślub i wesele oraz na jakie kwiaty się zdecydujecie, pamiętajcie, aby ich motyw był obecny również na pozostałych elementach przyjęcia, w tym na papeterii ślubnej. Wybierając zaproszenia ślubne z motywem kwiatowym, postawcie na te, które prezentują kwiaty dekorujące salę weselną i miejsce ślubu. Dlatego też warto spotkać się z florystą i ustalić szczegóły dekoracji sali weselnej jeszcze przed wyborem zaproszeń dla ślub. Gdy ten etap będziecie mieć za sobą, również znalezienie i wybranie papeterii ślubnej będzie znacznie łatwiejsze. Wasze poszukiwania zawężą się do konkretnych motywów kwiatowych i nie będziecie musieli wybierać zaproszeń pośród tysiąca dostępnych wzorów.
Jeśli wykorzystacie elementy dekoracji ślubu i wesela, w tym motyw kwiatów sezonowych, na papeterii ślubnej, cały motyw przewodni uroczystości będzie bardziej spójny, a Wasi goście otrzymają zajawkę tego, co pojawi się na przyjęciu.

Zamknij
Add to cart