Organizacja ślubu i wesela latem

Organizacja ślubu i wesela latem

Organizacja wesela latem – słońce, wysoka temperatura, ciepłe wieczory, wakacje. Niewątpliwie jest to pora roku, która większości z nas kojarzy się z najlepszym czasem w roku. Dzięki otaczającej nas aurze, długim dniom i pogodzie, czujemy się radośniejsi, mamy więcej energii i chęci do życia. Dlatego też wiele par młodych decyduje się na organizację ślubu i wesela latem. Jak zaplanować idealne letnie wesele?

Lato – ekspert od przyjęć plenerowych

Organizacja ślubu i wesela latem w plenerze

Z roku na rok coraz więcej par młodych chce organizować ślub i wesela plenerowe. Ceremonia zaślubin pod gołym niebem i przyjęcie w romantycznym namiocie to marzenie wielu narzeczonych. Nic z tym dziwnego. Taka forma jest mniej formalna niż klasyczne wesela, a jednocześnie piękna i nastrojowa. Para młoda i ich goście mogą korzystać z pogody i otaczającej przyrody.

Planując plenerową ceremonię i wesele, pamiętajmy jednak, że polska letnia pogoda może spłatać nam figla. Piękny, słoneczny dzień może zakończyć się deszczem i burzą. Dlatego też warto jest mieć alternatywę, aby oszczędzić sobie niepotrzebnych nerwów. Na ślub możecie wybrać ogród, gdzie również dostępna jest altana lub sala, do których w razie czego możecie przenieść ceremonię. Wesele pod przeźroczystym namiotem jest bezpieczną opcją na każdy rodzaj letniej pogody, jednak takie miejsce powinno być wyposażone w klimatyzację.

Wesele latem – dekoracje z kwiatów sezonowych

Wesele latem - dekoracje z kwiatów sezonowych

Lato to raj dla miłośników kwiatów. Dostępne jest wiele sezonowych gatunków kwiatów, którymi będziemy w stanie udekorować praktycznie każde wesele, w dowolnym stylu. Do wyboru mamy kwiaty sezonowe: peonie, irysy, anturium, lwią paszczę, astry, dzwonki, dalie, goździki, eustomy, gerbery, gipsówkę, hortensje, mieczyki i wiele, wiele innych.

Wybierając kwiaty to bukietu ślubnego i butonierki pana młodego postawcie na te gatunki, które dobrze zniosą wysoką temperaturę i brak dostępu do wody. Szczególnie trudną kwestią jest butonierka, która spoczywa na klapie garnituru przez wiele godzin. Warto mieć również przygotowane zapasowe kwiaty, które będzie można po jakimś czasie podmienić.

Letnia papeteria ślubna

Zaproszenia ślubne z motywem kwiatów, róże, liście - białe, różowe, czerwone

Papeteria ślubna na letnim weselu powinna być taka, jak całe przyjęcie. Jeśli para młoda decyduje się na plenerowy ślub i wesele, warto zaznaczyć to na zaproszeniach na ślub. Idealnym motywem papeterii ślubnej będzie wykorzystanie kwiatów sezonowych, które będą dekorowały salę weselną. Wszystkie elementy będą wtedy stanowić spójną całość.

Lato to słońce, wakacje i radość. Warto wykorzystać te elementy w letnich zaproszeniach ślubnych. Ciekawym pomysłem byłoby wykorzystanie motywu podróży lub marynistycznego, jeśli odnoszą się one do zainteresowań pary młodej.
Pożądanymi kolorami na letniej papeterii ślubnej będzie złoto, żółcienie, odcienie zieleni, niebieskiego, różu i wszystkie pozostałe radosne kolory.

Pamiętajcie, że lato to okres wakacji, urlopów i wyjazdów. Dlatego też warto poinformować gości z wyprzedzeniem o dacie Waszego ślubu. Jeśli nie chcecie spieszyć się z zaproszeniami na ślub, wyślijcie gościom informację o dacie ślubu, czyli save the date.

Panna młoda i pan młody

Panna Młoda i Pan Młody - letnie wesele

Para młoda również powinna dopasować swoje stylizacje do pory roku, w jakiej odbywa się ślub i wesele.

Suknia ślubna na lato nie może być ciężka. Nie tylko ze względów estetycznych, ponieważ nie będzie pasować do całej aury, ale również ze względu na wygodę i komfort noszenia. Bardzo pokaźne suknie, z wieloma warstwami tiulu, lepiej pozostawić na inne pory roku. Tak samo, letnie panny młode powinny odrzucić długie rękawy i bardzo zabudowane suknie ślubne. Świetnie sprawdzą się one jednak jesienią i zimą.

Wybierając sukienki na letnie wesele pamiętajcie, że prawdopodobna temperatura to między 25 a 30°C. W ciężkiej sukni z rękawem będzie Wam po prostu gorąco. Jeśli nie jesteście miłośnikami tropikalnej pogody i nie macie tolerancji na wysokie temperatury, postawcie na przewiewne, delikatne suknie, na przykład koronkowo – muślinowe. Gdy postawicie na wielowarstwową suknię w najlepszym przypadku będziecie spocone, a w najgorszym – zrobi Wam się słabo i zemdlejecie na własnym ślubie.

Pan młody, szczególnie jeśli pozwala na to styl ślubu i wesela, może odejść od klasycznego czarnego smokingu czy granatowego garnituru, na rzecz jasnych, letnich garniturów lub kompletów (marynarka i spodnie). Takie stylizacje z pewnością nikogo nie zdziwią, szczególnie, gdy ślub odbywa się w ogrodzie, a wesele w namiocie.

Organizacja wesela latem to bardzo dobry pomysł. Mamy duże prawdopodobieństwo pięknej, słonecznej pogody. Jesteśmy otoczeni bujną zielenią i roślinnością. Lato kojarzy nam się z wolnością i wakacjami. Jednak jednocześnie jest to trudna pora roku, dlatego też musimy wziąć pod uwagę wiele kwestii, aby nie dać się zaskoczyć.

Zamknij
Add to cart