Trendy ślubne 2021 - co będzie modne

Trendy ślubne 2021 – co będzie modne w kolejnym sezonie ślubnym?

Tegoroczny sezon ślubny mocno nabiera tempa, ale wiele par młodych i wedding plannerów już myśli o kolejnym oraz jakie trendy ślubne będą obowiązywać w 2021. Zanim zabierzecie się za ustalanie weselnych szczegółów, warto zapoznać się z tym, co będzie wtedy najmodniejsze. Jeśli nie macie jeszcze pomysłu, na co postawić – zapoznajcie się z poniższymi informacjami.

Motyw przewodni wesela i personalizacja

Pary młode coraz częściej decydują się na organizację wesela z motywem przewodnim. I nie chodzi tylko o konkretny styl taki, jak boho, rustykalny, czy glamour. Narzeczeni są coraz odważniejsi i chcą zorganizować wesele dopasowane do siebie – do swojej osobowości i zainteresowań. Jeśli macie wspólne hobby: sport, czytanie książek, ulubiony film, podróże – w tym kierunku możecie pójść przygotowując motyw przewodni wesela. Gdy już go wybierzecie, pamiętajcie, aby wszystkie szczegóły były dopasowane do tematyki. Również papeteria ślubna, a przede wszystkim zaproszenia ślubne powinny pokazywać, jaki motyw będzie przewodził na Waszym weselu.

Śluby i wesela w 2021 roku będą spersonalizowane. Zarówno na sali weselnej, jak i na zaproszeniach ślubnych znajdą elementy charakteryzujące pannę i pana młodego, na przykład inicjały. Pary młode z chęcią będą załączać do zaproszeń na ślub swoje zdjęcia. Taka papeteria zawsze będzie wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju.

Ślub plenerowy

Ślub plenerowy i stylizacje Państwa Młodych
Ślub plenerowy – trendy w 2021 roku.

Kolejną kwestią, która w roku 2021 jeszcze bardziej zyska na popularności, będą śluby plenerowe: cywilne i humanistyczne. Pary młode coraz częściej odchodzą od organizowania ślubów w kościołach i Urzędach Stanu Cywilnego właśnie na rzecz pięknych ogrodów, plaż, czy sal pałacowych. Jeśli organizujemy ceremonię zaślubin w plenerze, musimy o tym wspomnieć w zaproszeniach na ślub. Goście muszą mieć dokładną informację i pewność, że udadzą się w dobre miejsce.

Stylizacje państwa młodych

W trendach ślubnych 2021 odnajdziemy również tendencje dotyczące stylizacji, szczególnie panny młodej. W kolejnym roku królować będzie szykowny minimalizm. Najmodniejsze suknie ślubne to te, które będą miały:

  • bieliźniane gorsety i topy
  • głębokie dekolty w kształcie litery V
  • opadające rękawy
  • długie rękawy

Suknia ślubna w 2021 roku powinna być bardzo kobieca – dopasowana, eksponująca ramiona i plecy. Z drugiej strony panny młode marzące o sukni o kroju księżniczki również znajdą coś dla siebie w nadchodzących trendach. Modne będą również ciężkie suknie, podobne to tych z epoki Wiktoriańskiej.
W stylizacjach będzie również królować bardzo delikatny makijaż, tzw. make-up no make-up.

Motyw kwiatowy – dekoracje kwiatowe

Przykład dekoracji kwiatowych na weselu w plenerze.

Bardzo istotnym elementem każdego wesela w 2021 roku będą dekoracje i motywy kwiatowe. Na sali weselnej powinny się pojawić bukiety kwiatów na wysokich postumentach, a nawet takie podwieszane pod sufitem. Za parą młodą znajdzie się natomiast ścianka ozdobiona kwiatami i zieloną roślinnością. Pary młode postawią na kwiaty sezonowe.
W bukietach kwiatom sezonowym będą towarzyszyć: eukaliptus, paprocie, sukulenty i wszelkie inne ozdobne liście krzewów i drzew.

Motyw kwiatowy pojawi się również na papeterii ślubnej. Wszystkie sezonowe kwiaty i zielona roślinność będą mile widziane na zaproszeniach ślubnych w 2021 roku. Jeśli organizujemy naturalne wesele, najlepiej sprawdzi się połączenie bieli, zieleni i złota. Wzory roślinne i delikatna kolorystyka mogą być wykorzystanie praktycznie przy każdym motywie przewodnim przyjęcia.

Kolorystyka wesel w 2021 roku

Kolorystyka wesel w 2021 roku
Przykładowa kolorystka wystroju sali weselnej – trendy w 2021 roku.

W kolejnym sezonie weselnym, podobnie jak w tegorocznym, dominować będą jasne, pastelowe barwy. Jednym z najbardziej popularnych kolorów jest niebieski, we wszystkich swoich odmianach. Dusty blue, mięta, turkus, czy wskazany przez Instytut Pantone – classic blue – wszystkie są mile widziane w dekoracjach ślubnych.
Dla tych, którzy nie przepadają za kolorem niebieskim, wcześniej wspomniana instytucja poleca również odcienie ciemnej śliwki i delikatnej brzoskwini.

Pamiętajmy, aby wybrany kolor przewodni wesela umieścić również na zaproszeniach ślubnych. Może być on wykorzystany w motywie kwiatowym, wzorach, wstążkach, czy kopertach. Oprócz tego, że będą nawiązywać one do całości przyjęcia, to jest to również bardzo dobry sposób na pokazanie gościom, jakiej kolorystyki przyjęcia mogą się spodziewać. Niektórzy chętnie pod ten kolor dobiorą swój strój!

To, co niezmiennie pozostanie w roku 2021 to klasyka. Dekoracje weselne i papeteria ślubna w bieli, złocie i srebrze to idealna alternatywa dla tych, którzy nie chcą wprowadzać na weselu konkretnego koloru, a pozostać przy ponadczasowej elegancji. Zaproszenia na ślub ozdobione delikatnym, złotym laminatem będą subtelne, minimalistyczne i zawsze modne.

Zamknij
Add to cart