Wesele w stylu eleganckim – klasyczne zaproszenia ślubne

Wesele w stylu eleganckim – klasyczne zaproszenia ślubne

Klasyczna elegancja – to hasło, które bardzo często króluje w głowach par młodych rozpoczynających prace nad organizacją ich ślubu i wesela. Są to pary, które chcą odejść od weselnego przepychu, bogato zdobionych sal weselnych i krzykliwych dodatków. Połączenie bowiem elegancji, klasyki i nowoczesności zawsze się obroni. Jak zorganizować wesele w stylu klasycznym, eleganckim? Sprawdźcie poniżej.

Elegancki styl klasyczny – czym się charakteryzuje?

Klasyka to przede wszystkim prostota i minimalizm – w kolorystyce i detalach. To zaś, co jest bardzo istotne, to dopracowanie wszystkich szczegółów. W stylu eleganckim nie może być mowy o przypadkowości. Wszystkie elementy muszą ze sobą współgrać.

Ceremonia zaślubin

Idealnym miejscem ślubu w stylu eleganckim będzie majestatyczny kościół gotycki. Do jego dekoracji możemy wykorzystać białe kwiaty i świece w delikatnych szklanych wazonach. Całości dopełni długi, biały dywan, prowadzący parę młodą do ołtarza.
Jeśli organizujemy ceremonię cywilną, możemy postawić na elegancki, zadbany ogród lub piękną salę pałacową.

Wesele w stylu klasycznym

Przy wyborze sali na wesele w stylu eleganckim powinniśmy od razu odrzucić bogato zdobione wnętrza, a także wszelkie miejsca w stylu boho i rustykalnym. Najlepiej sprawdzą się proste sale pałacowe i klasyczne sale bankietowe. Z drugiej zaś strony, sala nie może być zbyt nowoczesna. Światła ledowe, przeszklenia, czy betonowe dodatki nie będą pasowały do klasycznego, eleganckiego stylu przyjęcia.

Wesele w stylu klasycznym - eleganckie dekroacje

Eleganckie dekoracje

Klasyczna elegancja to przede wszystkim biel i czerń. Tą ostatnią jednak pozostawmy jako kolorystykę stroju pana młodego. Kolory, które możemy wykorzystać przy dekorowaniu sali to srebro, rose gold, czy delikatna zieleń. Możemy pobawić się również złotem, pamiętajmy jednak, aby nie było go za dużo.
W dekoracji kwiatowej wykorzystajmy kwiaty bardzo eleganckie, tzn. piwonie, anemony, róże, hortensje i lilie. Białe kwiaty w towarzystwie zielonych liści zawsze będą pięknie wyglądać na stołach gości. Aby dodać klimatu, możemy ustawić obok kwiatów świece w szklanych kielichach. Elegancji z pewnością dodadzą odpowiednio dobrane pod talerze i klasyczne serwetki.

Stylizacje pary młodej

Idealną stylizacją dla pana młodego będzie ta w stylu James’a Bonda – czarny smoking, biała koszula, czarna mucha i, obowiązkowo, czarne lakierki. Który z panów nie chciałby choć raz w życiu wyglądać jak Agent 007? To jest właśnie ta niepowtarzalna okazja.

Klasyczne suknie ślubne to te białe, gładkie, pozbawione zbędnych dekoracji i dodatków. Fasonem, który przychodzi od razu na myśl, jest suknia rozszerzająca się ku dołowi z piękną i delikatną górą. Panna młoda może sobie pozwolić na odkryte plecy i długi tren. Nie musimy się oczywiście ograniczać do powyższych wytycznych. Pamiętajmy jednak, że w przypadku klasycznej sukni ślubnej obowiązuje hasło ‘im mniej, tym lepiej’.

Zaproszenia ślubne w stylu klasycznym

Eleganckie zaproszenia ślubne, podobnie jak pozostałe dodatki, powinny być proste. Zrezygnujmy z fikuśnych kształtów i motywów, na rzecz klasycznych kwadratów i prostokątów.
Najlepiej sprawdzi się elegancki, biały papier – gładki lub z bardzo delikatną teksturą.

Klasyczne zaproszenia ślubne możemy ozdobić detalami w kolorze srebrnym, rose gold lub złotym z dodatkiem zieleni – wstążką, koralikami i ornamentami. Pamiętajcie jednak, aby kolorów nie było zbyt dużo, ponieważ ze stylu klasycznego otrzymamy styl glamour.
To, co jest najważniejsze w eleganckich zaproszeniach na ślub to wysoka jakość wykonania, z dbałością o nawet najmniejszy szczegół oraz minimalizm. Jeśli chcecie, aby Wasze zaproszenia były jedyne w swoim rodzaju, możecie wykorzystać w nich swoje zdjęcie.

W przypadku zaproszeń na ślub w stylu eleganckim nie bez znaczenia będzie również zawarta w nich treść. Powinniśmy odrzucić wierszyki, motywy teatru i poematów na rzecz klasycznych, standardowych tekstów, które zostaną pozytywnie odebrane przez każdego gościa.

Wesele w stylu eleganckim, poza tym, że jest piękne i spotka się z aprobatą wszystkich weselników, jest również bardzo bezpieczne. Klasyka bowiem nigdy nie wychodzi z mody. To, co jest największą zaletą stylu klasycznego to fakt, że jest ponadczasowy. Możecie być pewni, że oglądając po 20 latach swoje zdjęcia ślubne nie pomyślicie ‘ojej, co my narobiliśmy’, tylko ‘ale mieliśmy piękne wesele!’.

Zamknij
Add to cart