Wesele w stylu glamour - jakie zaproszenia ślubne będą pasować do tego stylu?

Wesele w stylu glamour – jakie zaproszenia ślubne będą pasować do tego stylu?

Wesela oraz zaproszenia ślubne glamour zapewne większości z Was kojarzą się z błyskiem i przepychem. Owszem, to są cechy, którymi z pewnością możemy opisać ten styl. Nie możemy jednak zapomnieć o jednej, istotnej kwestii – umiarze. To, co powinno iść w parze ze stylem glamour, to klasa i szyk. Jak zatem znaleźć idealny środek pomiędzy bogactwem i dobrym gustem?

Styl glamour – odrobina historii

Zanim rozpoczniemy przygotowania wesela w stylu glamour warto go dobrze zrozumieć. A w tym pomogą nam informacje skąd i z jakich czasów się on wywodzi.

Styl glamour narodził się w latach 20-tych, w Stanach Zjednoczonych. W czasach kryzysu i zaraz po nim, wszędzie królował minimalizm, proste formy i smutna szarość. Amerykańscy bogacze, znudzeni dotychczasowym stanem rzeczy, postanowili wnieść do swojego życia rozmach, przepych i radość. Przearanżowywali swoje posiadłości i urządzali luksusowe przyjęcia w nowym stylu. Do lamusa odeszła prostota, na rzecz unowocześnionego baroku. Do łask powróciły złote zdobienia, zaokrąglone formy i kwiatowe ornamenty. Na salonach królowała radość z życia.

Panna młoda i pan młody w stylu glamour

Bardzo ważnym elementem ślubu i wesela w tym stylu będzie wygląd państwa młodych.
Suknia ślubna, która sprawdzi się tutaj najlepiej, to księżniczka lub syrenka. To właśnie te dwa fasony są najbardziej spektakularne i pożądane. Księżniczka – ze względu na swoje bogactwo. Syrenka – ze względu na nawiązanie właśnie do lat 20-tych. Suknie ślubne mogą być udekorowane koronką, koralikami i kryształkami. Panna Młoda może postawić również na mocno zdobiony pas. Włosy powinna mieć upięte w kok lub rozpuszczone w hollywoodzkie fale. Do tego błyszcząca biżuteria i buty.
Pan Młody powinien założyć ponadczasowy, elegancki czarny smoking, z białą koszulą i muchą. Aby nadać całemu strojowi jeszcze więcej szyku, może postawić również na efektowną kamizelkę. Całości idealnie dopełnią czarne lakierki. U bardziej odważnych panów młodych – frak – również bardzo dobrze sprawdzi się tego dnia.

Sala weselna – dekoracje w stylu glamour

Kolorystyka, jaka powinna panować w dekoracjach glamour to: biel, srebro i złoto. A połączyć je powinniśmy z mocnymi kolorami: zielenią, purpurą, granatem, a nawet czernią. W ostatnich latach rekordy popularności biły wesela w stylu Wielki Gatsby – połączenie bieli z czernią i złotem. A do tego mnóstwo błysku, piór i elegancji. To jest właśnie przykład prawdziwego ślubu w stylu glamour.

W stylu glamour obrusy na stołach wcale nie muszą być białe. Spokojnie możemy postawić nawet na te najciemniejsze – granatowe lub czarne. Na stołach weselnych nie może zabraknąć podtalerzy, smukłych świec w wysokich świecznikach oraz bogatych dekoracji kwiatowych. Te ostatnie natomiast powinny składać się z najbardziej eleganckich i stylowych kwiatów – róż, piwonii, czy hortensji.

Papeteria ślubna – zaproszenia ślubne w stylu glamour

Zaproszenia ślubne glamour są elementem, który może idealnie dopełnić całości naszemu przyjęciu w stylu glamour. Począwszy od zaproszeń ślubnych, przez winietki, po menu weselne i numerki na stoły. Styl glamour daje nam mnóstwo możliwości. Przez to, że jest bardzo charakterystyczny, nie będzie budził wątpliwości wśród gości weselnych. Wszyscy od razu będą pewni, jakiej historii są częścią.

Zaproszenia ślubne glamour to ponownie błysk i przepych, połączone z klasą oraz elegancją. Możemy postawić na klasyczną biel lub wyraziste kolory. Nie bójmy się użyć mocnej zieleni, granatu, a nawet czerni. Te ciemne kolory możemy rozjaśnić złotem, srebrem i błyskotkami.

Zaproszenia ślubne w stylu glamour powinny być wykonane ze sztywnego, eleganckiego papieru. Jako dodatków możemy użyć brokatu, połyskujących wstążek, a także koralików, kryształków oraz piór. W doborze detali musimy jednak pamiętać, aby nie było iść za dużo. Styl glamour jest luksusowy i szykowny, ale od kiczu dzieli go cienka linia. Jeśli wykorzystamy zbyt wiele błyskotek, możemy tę linię przekroczyć.
Jeśli zastanawiacie się jak nie przedobrzyć w wyborze dodatków, postawcie na jeden mocny akcent – błyszczące koraliki, złoty laminat lub pióra. Starajcie się jednak ich ze sobą nie łączyć.

Istotnym elementem zaproszeń ślubnych glamour będzie zawarta w nich treść. Napisana piękną, elegancką czcionką, powinna być klasyczna i stylowa. Odrzućmy humorystyczne wierszyki na rzecz standardowych tekstów.

Całość natomiast zamykamy w odpowiednio dobranej, lśniącej kopercie.

W papeterii ślubnej w stylu glamour niezwykle istotna jest jakość wykonania. Przy ich tworzeniu trzeba zadbać o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Nie może być mowy o przypadkowości i drobnych niedociągnięciach. Styl glamour nam po prostu tego nie wybaczy.

Zamknij
Add to cart