Wesele w stylu rustykalnym

Wesele w stylu rustykalnym – jakie wybrać zaproszenia ślubne?

Wesela w stylu rustykalnym zyskały w ostatnich czasach bardzo na popularności. Pary młode chcą odejść od przepychu, pałaców i wszechobecnego złota, do prostych miejsc związanych z naturą. Rustykalne wesele, jak każdy inny motyw przewodni, rządzi się swoimi prawami. Istotnym jest, aby wszystkie detale były spójne i nawiązywały do głównego tematu. Jak powinno wyglądać wesele rustykalne i dobrana do niego papeteria ślubna?

Styl rustykalny – cechy charakterystyczne

Styl rustykalny to przede wszystkim nawiązanie do natury, przyrody i wiejskiej tradycji. Kolory, które królują to brązy, beże, szarości, pastele i przepiękna głęboka zieleń. Bardziej odważni mogą wykorzystać dodatki w żywych kolorach: róż, czerwień, czy niebieski.

Wesele w stylu rustykalnym - jakie dodatki?
Miejsce na ślub i wesele – inspiracja

Miejsce na ślub i wesele

Ślub w stylu rustykalnym może odbyć się w małym, urokliwym kościółku lub w plenerze – w ogrodzie, na łące. Takie miejsca w pewnością oddadzą klimat ceremonii. Jeśli do tego dodamy odpowiednie dodatki i dekoracje, uzyskamy piękną i niezwykle romantyczną aurę.

Wesela w stylu rustykalnym najczęściej odbywają się w zielonym plenerze lub salach kojarzących nam z wsią i naturą. Może to być stodoła, czy każde inne drewniane wnętrze, które swoim wyglądem przywodzi na myśl typowy wiejski klimat. Z pewnością sprawdzą się karczmy i delikatne wiejskie dworki.
Organizacja wesela w stylu rustykalnym to ucieczka od miejskiego zgiełku na łono natury.

Dekoracje i dodatki

Wesele w stylu rustykalnym – przykład wystrojenia stołu Państwa Młodych

Wśród dekoracji kwiatowych powinny królować kwiaty polne takie, jak maki, chabry, rumianek, ale również konwalie i słoneczniki. Bardzo dobrze sprawdzi się połączenie ich z kwiatami szlachetnymi takimi, jak eustoma, róża, goździk, czy piwonia, udekorowanymi liśćmi paproci i winorośli.
Wesele w stylu rustykalnym nie może obejść się bez drewnianych dodatków: plastrów drewna, gałązek, pieńków, a także szyszek, kłosów zboża i mchu. W ten sposób dobrane dodatki sprawią, że goście weselni od razu będą wiedzieli, w jakim klimacie zorganizowaliśmy nasze przyjęcie.
W tworzeniu całej aury przyjęcia rustykalnego ważnym jest, aby wszystko było bardzo swobodne i blisko związane z naturą.

Panna młoda i pan młody

W wyglądzie panny młodej i pana młodego również powinna panować swoboda oraz naturalna delikatność. Pan młody może sobie pozwolić na odejście od tradycyjnego czarnego smokingu z muchą na rzecz jasnego, casualowego garnituru. Sprawdzą się dodatki w postaci kolorowej muchy i wzorzystych szelek.
Panna młoda natomiast może postawić na zwiewną, delikatną suknię ślubną ozdobioną pięknymi koronkami. Idealnie dopasuje się do tego wianek zamiast tradycyjnego welonu.

Papeteria ślubna – zaproszenia ślubne rustykalne

Wybierając rustykalne zaproszenia ślubne musimy pamiętać, że ona również powinna nawiązywać do motywu przewodniego wesela, tzn. do stylu rustykalnego.
W przypadku zaproszeń ślubnych w tym stylu podstawą będzie papier i jego kolor. Bardzo dobrze sprawdzi się papier ekologiczny. Po pierwsze – jest ukłonem w stronę natury, po drugie – swoim wyglądem dodaje zaproszeniom charakterystycznego rustykalnego ciepła.
Pomimo tego, że styl rustykalny ma swoje określone zasady, jest bardzo bogaty, dzięki czemu mamy ogromny wybór kolorów i dodatków.

Co możemy wykorzystać w rustykalnych zaproszeniach ślubnych?

  • sznurek jutowy
  • biała koronka
  • motywy kwiatowe
  • motywy zwierzęce
  • elementy drewniane, np. serduszka z inicjałami

Pamiętajmy, że zaproszenia ślubne rustykalne powinny być proste i naturalne. Nie wykorzystujemy wszystkich dostępnych detali, wybierzmy te, które do nas najbardziej pasują. Jeśli obawiacie się, że rustykalna papeteria ślubna nie jest wystarczająco elegancka, spokojnie możecie porzucić te obawy. Rustykalne zaproszenia na ślub są spójnym, przemyślanym, a przede wszystkim – delikatnym projektem. Największą zaletą tego stylu jest to, że możemy bawić się kolorami. Nasze zaproszenia mogą być tak kolorowe, jak otaczająca nas natura.

Nie zapominajmy również, że zaproszenia na ślub są dla gości weselnych nie tylko informacją o ślubie, ale również zapowiedzią tego, w jakim stylu odbędzie się cała uroczystość. Dzięki temu mogą oni dopasować swój strój lub dodatki to klimatu przyjęcia weselnego.

Zamknij
Add to cart