Złote wesele - dodatki i dekoracje weselne

Złote wesele – złoty jako kolor przewodni przyjęcia

Większości z nas złoto kojarzy się z elegancją, bogactwem i luksusem. Nic dziwnego, jest to kolor metalu szlachetnego, który przez setki lat nie był dostępny dla każdego człowieka, a wręcz tylko dla członków rodzin królewskich i arystokratycznych. Dzięki temu, że zorganizujemy złote wesele właśnie z głównym udziałem tego koloru, nasi goście poczują się jak goście luksusowego, królewskiego balu. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą Wam w organizacji złotego wesela.

Złote dodatki i dekoracje

Złote dodatki i dekoracje – inspiracja wystroju sali weselnej

Wybierając złoty jako kolor przewodni wesela, musimy na początku zastanowić się, w jakich detalach będziemy chcieli go użyć. Z jednej strony powinniśmy go wyraźnie zaznaczyć, z drugiej zaś nie może być go zbyt dużo, ponieważ między elegancją a kiczem w przypadku złota linia jest dość cienka. Dekoracje sali, stylizacja państwa młodych, dekoracje miejsca ceremonii i papeteria ślubna – w tych elementach powinien się zawsze znaleźć kolor przewodni wesela.

Decydując się na złoty kolor na przyjęciu, musimy przede wszystkim pamiętać, że ma on swoje różne odcienie takie, jak klasyczne żółte złoto, stare złoto, czy rose gold. Wszystkie używane przez nas dodatki powinny być w jednym odcieniu, muszą do siebie pasować. Połączenie kilku odcieni złota może sprawić, że dekoracje będą wyglądać tandetnie.

Jakie kolory zatem połączyć ze złotym, aby wszystko stanowiło spójną całość? Najbardziej elegancka będzie oczywiście biel. Połączenie złota z bielą zawsze się obroni. Możemy jednak postawić również na beż, piaskowy i delikatny brąz. To, na jaki ostatecznie kolor się zdecydujemy, zależeć będzie od stylu przyjęcia: klasyczna elegancja, glamour, boho, a nawet rustykalny. Do każdego z tych stylów pasuje kolor złoty, ale wszystko zależy od tego z czym go zestawimy.

Złoty jako kolor przewodni świetnie sprawdzi się na przyjęciach organizowanych późnym latem i jesienią. Polska złota jesień – kto z nas nie zna tego powiedzenia. To właśnie wtedy możemy zorganizować wesele w stylu rustykalnym, w miejscu otoczonym piękną naturą, a odcień złota idealnie je uzupełni.

Panna młoda i pan młody

Panna młoda ma tak naprawdę dwa sposoby na swoją stylizację. Może postawić na oryginalną złotą suknię lub klasyczną w odcieniach bieli i uzupełnić ją złotymi dodatkami. Złota suknia ślubna z pewnością sprawdziłaby się na przyjęciu, jednak przy jej wyborze trzeba być bardzo ostrożnym. Złoto jest kolorem, które łatwo jest ‘przedawkować’. Znacznie trudniej jest również dobrać do niej dodatki. Dlatego też dużo bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie wybór jasnej sukni (białej, écru, śmietanka) ze złotymi dodatkami. A tutaj wybór już jest ogromny – dekoracje sukni, buty, biżuteria, czy ozdoba do włosów.
Pan młody natomiast, aby zaakcentować kolor przewodni wesela, może zdecydować się na złoty krawat lub muszkę.

Złote zaproszenia ślubne

Papeteria ślubna z dodatkiem koloru złotego to obowiązkowy element złotego wesela. To, na jakie ostatecznie zaproszenia się zdecydujemy, zależy przede wszystkim od stylu przyjęcia.

Jeśli będzie to wesele w stylu klasycznym, najlepiej sprawdzą się białe zaproszenia na ślub udekorowane pięknymi, złotymi literami, uzupełnione złotymi kryształkami lub delikatną wstążką. Proste, ponadczasowe i niezwykle eleganckie.

W przypadku koloru złotego na weselu w stylu boho i rustykalnym warto, przede wszystkim, wykorzystać jego ciepło. To właśnie będzie jego główne zadanie – ocieplenie całej stylizacji. Na tego typu zaproszeniach ślubnych możemy postawić na połączenie ciemnego złota z delikatnym brązem lub beżu ze złotem piaskowym. Nie bójmy się tutaj również dodawać innych kolorów. Bardzo dobrze sprawdzi się głęboka zieleń, która przepięknie komponuje się ze złotem. Złoto bardzo ładnie łączy się również z odcieniami pastelowymi, co możemy wykorzystać w przypadku wesela w stylu boho.

Zaproszenia ślubne złote, w większości pokryte tym kolorem, idealnie sprawdzą się na przyjęciu weselnym w stylu glamour. Mamy tutaj również możliwość wprowadzenia mocnych kolorów takich, jak purpura, granat, a nawet czerń. Brokat, złoty laminat, pióra i odważna koronka idealnie uzupełnią złote zaproszenia w stylu glamour.

Jak widzicie, złoty to bardzo wdzięczny kolor do organizacji przyjęcia weselnego. W zależności od tego, jaki odcień wybierzemy i z czym go połączymy, możemy przygotować właściwie każdy styl przyjęcia, od królewskiego balu po naturalne wesele w stylu rustykalnym.

Zamknij
Add to cart